26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Seznam produktů značky Everest Tea Estate

Everest Tea Estate leží vzdušnou čarou cca 15 km severovýchodně od hlavního města Nepálu Káthmándú v národním parku Šivapuri. Čajová zahrada je v nadmořské výšce cca 1 300 – 1 950 m. n. m. Založená byla koncem 20. století.

Čajová zahrada má ideální podmínky pro pěstování čaje, půdu bohatou na živiny, dostatek deště i slunka, pramenitou vodu a časté mlhy. Kolem zahrady jsou deštní pralesy.

Everest Tea je v procesu organické certifikace, nicméně, čaj se zde pěstuje organicky již přes 20 let. Je také držitelem certifikátu Rainforest Alliance, a tedy je v souladu s udržitelností životního prostředí, sociální a ekonomickou sférou.

Zahrad má 4 sklizně v roku: First (polovina března - začátek května), Second (polovina května -  začátek července), Monsoon (polovina července -  začátek září) a Autumnal (polovina září - konec listopadu).

Co se týče portfolia, Everest produkuje bílý čaj, handrolled first flush, černé čaje jako golden tips, SFTGFOP, dále pak oolong a také zelený čaj.

Nepálský čaj

Je zde 1 produkt.

Zobrazení 1-1 z 1 položek

Nasledujte nás na Facebooku