26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Laoye Gaoshan mistrovský pečený oolong
  • Laoye Gaoshan mistrovský pečený oolong

Laoye - mistrovský pečený oolong jarní sklizeň 75 g

Tento oolong je specialitou Lyoldtea. Je silně pečený metodou opakovaného pečení a na 50 % oxidovaný. Kultivar Yin Long.

Vaše cena s DPH:781,00 Kč
Cena bez DPH: 679,13 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Popis

Laoye mistrovský pečený oolong 75 g - jarní sklizeň

Čaj pochází z jarní sklizně 2020 z čajových zahrad v nadmořské výšce 500 m. n. m. v Meishan, v okrese Chiayi (Ťia-I). Vysoký stupeň pečenosti prospívá zimomřivým lidem, protože jeho energie tělo zahřívá.

List

Ručně sklízené lístky jsou z jarní sklizně 2020. Jsou svinuté do kuliček a pochází z kultivaru Yin Long (stříbrný drak). Lístky jsou oxidované na 50 % a byly pečené 7 minut v procesu 100x opakovaného pečení po několika sekundách nad dřevěným uhlím z longanu, jehož infračervené spektrum zjemňuje chuť čaje. Čaj má přísné tchajwanské osvědčení o organické produkci.

Nálev

Barva nálevu je okrová až tmavě okrová. V chuti i vůni vás překvapí výrazný tón čerstvě pečeného chleba. V pozadí se pak objevuje jemný tón medu. Tento čaj je možné připravit na mnoho nálevů. S přibývajícím počtem nálevů barva tmavne a zhruba od 7. - 8. nálevu naopak světlá a zároveň se zjemňuje v chuti.

Návrh na přípravu

Doporučujeme Gong Fu Cha (kung-fu čcha) přípravu. Použijte 3-4 g čaje (cca 1 zarovnaná polévková lžíce) na každých 100 ml vody. První nálev zalijte převařenou vodou ochlazenou na 85 °C. Doba louhování cca 4 minuty. Doba louhování je u druhého nálevu kratší než u prvního (1-2 minuty). U dalších nálevů postupně zvyšujte čas i teplotu. Takto lze připravit 8-10 plnohodnotných nálevů.

Balení

75 g čaje v originálním balení přímo od producenta.

Detaily produktu
Recenze
Známka 

Laoye

Skvělá vůně i chuť! Ve vůni i jemný pomerančový tón, v chuti dlouhotrvající příjemný medový "dozvuk".

Napište svůj názor

Laoye - mistrovský pečený oolong jarní sklizeň 75 g

Laoye - mistrovský pečený oolong jarní sklizeň 75 g

Tento oolong je specialitou Lyoldtea. Je silně pečený metodou opakovaného pečení a na 50 % oxidovaný. Kultivar Yin Long.

Napište svůj názor
8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Lyold Tea

GABA oolong 75 g

Komentář(e): 2

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku