26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Alishan Qing Xin Dong Pian oolong 100 g

Hodnocení 

Lehce oxidovaný oolong jemné chutě i vůně. Druhá zimní sklizeň. 40 Kč/1 l.

Vaše cena s DPH:693,00 Kč
Cena bez DPH: 602,61 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Popis

Alishan Qing Xin Dong Pian oolong 2020

Čaj je vhodný pro milovníky méně intenzivních čajů. Je jemně oxidovaný. Pochází ze zahrady v Alishanu, která se nachází v rozmezí 1 200 – 1 500 m. n. m. mezi bambusovými porosty a patří malé rodinné firmě Good Tea Art. V zahradě se provozuje tzv. „natural fiendly“ zemědělství.

List

Lístky pochází z kultivaru Qing Xin (zelené srdce) a byly sklizené ve „druhé zimní“ sklizni, neboli „Dong Pian“, která probíhá ve druhé polovině prosince a ne každý rok ji lze uskutečnit (záleží na teplotních podmínkách). Kvůli velmi nízkým teplotám rostou lístky pomalu a někdy mrazu padnou za oběť pupeny, nebo se případně i zkroutí. Tak tomu bylo i v tomto případě. Vrchní 3-4 lístky na stonku jsou svinuté do kuliček.  Suchý list má jemnou nasládlou vůni s tónem orchideje.

Nálev

Barva nálevu je světlá žluto-zelená. Chuť i vůně jsou velmi jemné s tónem květů – především orchidejí a velmi jemným tónem bílé čokolády, v aftertastu se může objevit jemný broskvový tón. V ústech je nálev velmi hladký.

Doporučená příprava

Doporučujeme Gongfu Cha přípravu. Použijte 7 g lístků (cca vrchovatá polévková lžíce) na 150 ml. Než začnete ze standardními nálevy, doporučujeme lístky na 10-20 sekund propláchnout horkou vodou (ne úplně vařící) a počkat pár minut, až se lístky „probudí“.

1. nálev zalijte převařenou vodou schlazenou na 80 °C a louhujte 1,5 min.
2. nálev zalijte 80-85 °C a louhujte 1 min.
3. nálev zalijte 85-90 °C a louhujte 1-1,5 min.
4. nálev zalijte 95 °C a louhujte 1,5 min.
5. nálev zalijte 100 °C a louhujte 2 min.

U každého dalšího nálevu zvyšujte čas louhování. Lístky by měly touto přípravou zvládnout 8 plnohodnotných nálevů. A tedy za 48,5 Kč připravíte 1,2l čaje.

Balení

„klasický tchajwanský“ sáček, 100 g netto.

Původ

Tchajwan, Chia-I (Ťia-I), Alishan Township

Tchaj-wan oolong sněhová vločka

Detaily produktu
Good Tea Art
Recenze

Napište svůj názor

Alishan Qing Xin Dong Pian oolong 100 g

Alishan Qing Xin Dong Pian oolong 100 g

Lehce oxidovaný oolong jemné chutě i vůně. Druhá zimní sklizeň. 40 Kč/1 l.

Napište svůj názor
Toto se vám také může líbit
8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Lyold Tea

GABA oolong 75 g

Komentář(e): 2

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku