26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát.

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Čínský čaj
Čínský čaj

Čínský čaj

Byť je Čína kolébkou čaje a jeho největším světovým producentem, v naší nabídce tamní čaje nenajdete. Máme k tomu několik důvodů.

Čaj je pro nás něco výjimečného, protože je spjatý s tradiční kulturou a rozvojem duchovní civilizace. Věříme, že nejlepší čaje můžou dopěstovat jen ti, kteří k němu mají hlubší vztah a úctu. Od doby, kdy se v Číně před několika desetiletími chopila moci komunistická strana, podnikla několik kampaní na zničení tradiční kultury a morální základny svých lidí. Ruku v ruce s tím se v honbě za materiálními zisky přidaly i faktory jako je devastace životního prostředí, proměna krajiny, nadměrné používání chemikálií a nepoctivé jednání.

Dalším trnem v našem oku je situace mnoha skupin věřících a národnostních menšin, kteří jsou tamní komunistickou stranou pronásledovaní. Naši přátelé, praktikující Falun Gongu, jsou v Číně bezhlavě mučeni a zneužívaní coby nedobrovolní dárci orgánů. Podobné situaci jsou vystaveni Tibeťané, Ujguři, křesťané, odpůrci režimu či jednotlivci, kteří si dovolí nesouhlasit...

Byť věříme tomu, že v Číně je stále mnoho poctivých farmářů a producentů, z výše uvedených důvodů nechceme podporovat Čínu jako celek vedený komunistickou stranou.

Zároveň ale věříme tomu, že situace se brzy začne obracet, a poté, co přízrak komunismu opustí kolébku čaje, začneme ji houpat také. Prosíme Vás tedy tímto o pochopení.

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte

Nasledujte nás na Facebooku