DOVOLENÁ

Milí zákazníci, do 23. 8. 2020 jsme na dovolené.

Vaši objednávku, dotaz či jiný požadavek vyřídíme po tomto datu.

Děkujeme za pochopení.

Čínský čaj
Čínský čaj

Čínský čaj

Byť je Čína kolébkou čaje a jeho největším světovým producentem, v naší nabídce tamní čaje nenajdete. Máme k tomu několik důvodů.

Čaj je pro nás něco výjimečného, protože je spjatý s tradiční kulturou a rozvojem duchovní civilizace. Věříme, že nejlepší čaje můžou dopěstovat jen ti, kteří k němu mají hlubší vztah a úctu. Od doby, kdy se v Číně před několika desetiletími chopila moci komunistická strana, podnikla několik kampaní na zničení tradiční kultury a morální základny svých lidí. Ruku v ruce s tím se v honbě za materiálními zisky přidaly i faktory jako je devastace životního prostředí, proměna krajiny, nadměrné používání chemikálií a nepoctivé jednání.

Dalším trnem v našem oku je situace mnoha skupin věřících a národnostních menšin, kteří jsou tamní komunistickou stranou pronásledovaní. Naši přátelé, praktikující Falun Gongu, jsou v Číně bezhlavě mučeni a zneužívaní coby nedobrovolní dárci orgánů. Podobné situaci jsou vystaveni Tibeťané, Ujguři, křesťané, odpůrci režimu či jednotlivci, kteří si dovolí nesouhlasit...

Byť věříme tomu, že v Číně je stále mnoho poctivých farmářů a producentů, z výše uvedených důvodů nechceme podporovat Čínu jako celek vedený komunistickou stranou.

Zároveň ale věříme tomu, že situace se brzy začne obracet, a poté, co přízrak komunismu opustí kolébku čaje, začneme ji houpat také. Prosíme Vás tedy tímto o pochopení.

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte

Nasledujte nás na Facebooku