26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát.

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Naše vlákno osudu je jak lístky archivního tchajwanského oolongu pěkně zakroucené do kuliček. Přes 30 let zrály, a když se vhodily do vody, začaly se rozvíjet. Pak zjistily, že jsou součástí stejného stonku – bratři, nebo spíše čajoví bratři, či bratři v čaji.

Původ čaje, jeho vliv na kulturu, tradice, a propojení s duchovní sférou silně rezonují s naším vnitřním já. A k tomu ta bezmezná paleta barev, chutí a vůní…

… a tak se v průběhu času stalo, že láska ke skvostným čajům od producentů českým zemím neznámým oslovovala také čím dál více našich přátel a jejich přátel a přátel jejich přátel.

Máme několik zásad, kterými se řídíme:

  1. Nekoupíte u nás čaje, které bychom sami nevypili. Mohli byste si říci, že to samo o sobě není záruka. Ale můžeme Vám říci, že naše čajové jazýčky jsou dosti rozmazlené a relativně zkušené.

  2. Původ čaje je spjatý s tradiční čínskou medicínou. Takový účel může naplnit jen pěstování bez chemikálií. Tento způsob zemědělství je zároveň vyjádřením úcty vůči přírodě a nebeským zákonům. Proto preferujeme producenty a čaje, jež jsou s touto myšlenkou v souladu. Nicméně, zjistili jsme, že mnoha lidem na tomto aspektu z různých důvodů nezáleží, a tak máme něco i pro ně.

  3. Mít BMW za jednu sezonu je možná lákavá představa. Nicméně, naším cílem je udělat kvalitní čaj dostupnějším pro více lidí a tedy ceny „nešponujeme“ násobky. Naši staří rodiče nás učili, že pomalu zajdeme dál. Jinými slovy, věříme, že s poměrem ceny a kvality našich čajů budete spokojeni.

Juraj Skovajsa & Lukáš Kruťa

Nasledujte nás na Facebooku