26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Taiwanský čaj
Taiwanský čaj

Taiwanský čaj

Malý ostrov, který leží na pomezí tropického a subtropického podnebného pásma a je obklopen Jihočínským, Východočínským a Filipínským mořem, je klenotem Asie v mnoha ohledech a obzvláště to platí o čaji a tradiční čínské kultuře, která se na ostrově uchovala v té pravé podobě.

Před čtyřmi stoletími za dynastie Ming se na Tchaj-wan přestěhovalo mnoho Číňanů z Fu-ťienu a Kuan-tungu, kteří s sebou přinesli i čajovou kulturu. Vážnější produkce čaje začala na ostrově zhruba před 200 lety. Nyní se čaj pěstuje především v centrální a severní části. Nejvěhlasnějšími čaji z Tchaj-wanu jsou oolongy, vynikající jsou i černé, resp. červené čaje a skvělé jsou i zdejší zelené čaje. Čajové lístky se zde sklízejí 4x a někdy dokonce i 5x ročně. Obzvláště výtečné jsou jarní a zimní sklizně z hor.

To nejlepší z nejlepšího pochází z vysokohorské centrální části ostrova od Alishanu až po Lishan. Řeč je o tzv. Gaoshanech (Kao-šanech), tedy čajích pěstovaných v nadmořské výšce přes 1 000 m. n. m. Jejich kvalita je dána ideálními podmínkami - teplotami, vlhkostí, mlhami, částečně krytým slunečním zářením, čistou přírodou a především srdcii farmářů, která v sobě nesou úctu k nebesům, přírodě a lidem.

V naší nabídce najdete právě takové dobroty, jako jsou organické Gaoshany od Lyoldtea s různými stupni oxidace a pečení. Ať už jde o Mi Xiang (neboli butterfly honey), Hong Cha (červený čaj), QingXiang, silně pečený oolong Laoye, nebo také medová GABA. A ochutnat můžete také oolong a červený čaj z lukrativního Lishanu, z plantáží Kumy nacházejících se ve výšce kolem 2 200 m. n. m.

Počet produktů: 9

Zobrazení 1-9 z 9 položek
Aktivní filtry

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Značka: Lyold Tea

GABA oolong 75 g

Komentář(e): 2

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku