26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

GABA oolong 75 g
  • GABA oolong 75 g

GABA oolong 75 g

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Vaše cena s DPH:496,00 Kč
Cena bez DPH: 431,30 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Popis

GABA oolong 75 g

List

Ručně sklízené tři až čtyři nejvrchnější lístky (resp. pupen a dva-tři lístky pod ním) zpracované do kuliček pocházejí z jarní sklizně 2020 kultivaru Yin Long (stříbrný drak). Lístky jsou oxidované na 70%. Čaj má tchajwanské osvědčení o organické produkci.

Nálev

Barva nálevu je zlatá - světle medová v prvních nálevech a po větším rozvinutí lístků je tmavší. Voní intenzivně lučním medem a tento dominantní tón se promítá i do chuti. Medovému tónu sekunduje tón meruňky.

Návrh na přípravu

Doporučujeme Gong Fu Cha (kung-fu čcha) přípravu. Použijte 4 g čaje (cca 1 zarovnaná polévková lžíce) na každých 100 ml vody.

První nálev lze zalít převařenou vodou ochlazenou na 75-80 °C. Doba louhování 3-5 minut - záleží na tipu uvedeném níže. Doba louhování je u 2. nálevu kratší než u prvního, stačí minuta. U dalších postupně čas i teplotu zvyšujte. Takto lze připravit minimálně 8 nálevů.

Tip: Před přípravou prvního nálevu můžete čaj v konvičce opláchnout horkou vodou a několik minut počkat. Umožní to kuličkám rozvinout se a vám se odhalí krásná vůně čaje. Zároveň pak po prvním zalití bude nálev intenzivnější.

Tip 2: I když jde o více oxidovaný čaj, doporučujeme v prvních nálevech nezalévat vroucí vodou (když tak až od 4. nálevu).

Balení

75 g čaje v originálním vakuovém balení přímo od producenta.

Detaily produktu
Recenze
Známka 

doporučení

Svěží chuť s švestkovými tony, příjemně svěží aroma, je výborný opět i tento čaj je hodně specifický, účinkem relaxační a po delší době posilující.
Pokud se vypije po jiném čaji (japonské zelené čaje), relaxační účinek se změní na prohřívací s podporou koncentrace.

Známka 

TOP čaj

Tohle je naprosto luxusní čaj... vizuálně nádherný už na první pohled, smaragdově zelené velké listy. Úžasná vůně, nasládlé ovoce, tóny švestek... a navíc neskutečná vydrž - 7-8 nálevů, takže se dá vpohodě pít celý den. Jeden z mých TOP nejoblíbenejších vůbec :)

Napište svůj názor

GABA oolong 75 g

GABA oolong 75 g

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Napište svůj názor
8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku