26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Seznam produktů značky Lyold Tea

oolongy LyoldZ širokého portfolia čajů s různým stupněm oxidace a pečení vám ve stálé nabídce přinášíme 4-5 druhů.

Lyold tea produkuje čaj tím nejtradičnějším způsobem, což dokládají i tchajwanské certifikáty o organické produkci. Čajové plantáže se nachází jak v Meishan Towship v orkese Chiayi (Ťia-I) ve výšcce ca 500 m. n. m., tak i v horách v Nan-tchou ve výšce 1300 m n. m., pod jednou z nejvyšších hor Tchaj-wanu, Yushan (Jü-šan) - a je tedy i producentem ysokohorských čajů (gaoshanů, neboli kao-šanů).

Majitelem Lyoldtea je pan Čchung Pej, který převzal „řemeslo“ po svém otci. Je specialistou na proces ručního pečení tradiční metodou, který léty ještě zdokonalil (viz pečený oolong Laoye). Při pečení používá dřevěné uhlí z longanu (příbuzný liči), jehož infračervené spektrum při tlení pomáhá redukovat theofylin – to napomáhá tomu, že čaj je jemnější a chutnější.

Důvody, proč jsou čaje pana Čchung Peje tak výborné, tkví v tradiční čínské kultuře, jíž je pan Čchung Pej velkým zastáncem. Tradiční čínská kultura je protkána vírou a úctou k nebesům, zemi a lidem. Víra v dobro a zlo a karmickou odplatu umožňuje věřícím uvažovat v širší perspektivě a balancovat mezi materiálními i duchovními zisky a ztrátami. A tak pan Čchung Pej věnuje obzvláště velký důraz na způsob pěstování a produkci čaje tak, aby byl čaj co nejprospěšnější lidem a zároveň udržoval harmonickou rovnováhu přírody.

Kratší video s panem Čchung Pejem:

Počet produktů: 6

Zobrazení 1-6 z 6 položek

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Značka: Lyold Tea

GABA oolong 75 g

Komentář(e): 2

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku