26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Hong Cha letní sklizeň 75 g

Hodnocení 

Tento červený čaj pochází z letní sklizně 2020 z čajové zahrady v Meishan. Čaj má medově-ovocný tón. Kultivar Jin Xuan.

Vaše cena s DPH:496,00 Kč
Cena bez DPH: 431,30 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Popis

Hong Cha 75 g - letní sklizeň

List

Ručně sklízené lístky - pupen a tři nejvrchnější lístky pochází z letní sklizně 2020 z čajové zahrady v Meishan, okres Chiayi (Ťia-I) položené nadmořské výšce 500 m. n. m. Čaj je svinutý do kuliček, pochází z kultivaru Jin Xuan a je držitelem přísné tchajwanské certifikace organické produkce. Lístky jsou jemně pečené (1 minutu) nad vzácným dřevěným uhlím z ovocného stromu longan (příbuzný liči), lze jej tedy několik let archivovat. Vůně má tóny suchého sena a medu.

Nálev

Barva nálevu je tmavě oranžově-hnědá až červeně-hnědá. Chuť je hladká, bez jakékoliv hořkosti a dominuje v ní tón medu. Asistuje nasládlé dřevo a téměř nepatrný tón pečení. Vůně má bohatší a intenzivnější škálu medu a ovoce.

Návrh na přípravu

Doporučujeme 4 gramy čaje (cca 1 zarovnaná polévková lžíce) na každých 100 ml vody. První nálev zalijte převařenou vodou zchlazenou na 85-90 °C. Doba louhování 3-4 minut - záleží na tipu uvedeném níže. U druhého nálevu můžete teplotu zvýšit na 90° C a louhujte 1-2 minuty. Při dalších nálevech zvyšujte teplotu i dobu louhování. Doporučujeme max. 4-5 nálevů.

Tip: Před přípravou prvního nálevu můžete čaj v konvičce opláchnout horkou vodou a několik minut počkat. Umožní to kuličkám rozvinout se a vám se odhalí krásná vůně čaje. Zároveň pak po prvním zalití bude nálev intenzivnější.

Balení

75 g čaje v originálním balení přímo od producenta.

Detaily produktu
Recenze

Napište svůj názor

Hong Cha letní sklizeň 75 g

Hong Cha letní sklizeň 75 g

Tento červený čaj pochází z letní sklizně 2020 z čajové zahrady v Meishan. Čaj má medově-ovocný tón. Kultivar Jin Xuan.

Napište svůj názor
8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Lyold Tea

GABA oolong 75 g

Komentář(e): 2

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku