26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát. Naštěstí pro nás a československý čajový mikrosvět náš kompletní sortiment už nyní nabízí TEASTARTER. A tak nemusíte tesknit nad vaším zbytkem kabusé…

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Archivní 15letý Laoye oolong 10 g

Hodnocení 

Archivní, patnáctiletý, silně pečený oolong od Lyoldtea. Kultivar Qing Xin.

Vaše cena s DPH:166,00 Kč
Cena bez DPH: 144,35 Kč
Počet
Dočasně vyprodáno

Popis

Tento archivní, patnáctiletý oolong pochází z Alishanu, z čajových zahrad v nadmořské výšce 800 m. n. m. Čaj zraje mimo vakuum a každý rok jej pan Čchung Pej peče nad dřevěným uhlím z Longanu. 

List

Do kuliček zpracovaný tips s následujícími 3 lístky kultivaru Qing Xin (zelené srdce). Silně pečený s vůní čokolády a karamelu.

Nálev

Barva nálevu je temná oranžově-hnědá. V chuti je dominantní kulatá pečenost. Tu doprovází velmi jemný tón čokolády, švestek a jemná "stařinka", kyselkavost nebo nasládlost (velmi záleží na vodě, použili jsme dvě různé vody a výsledná chuť byla dost odlišná). V šálku po vypití zůstává velmi příjemná vůně kloubící pečenost, med a dřevo.

Doporučená příprava

V prvním kroku doporučujeme lístky "opláchnout" - tj zalijte je na max 20 sekund vodou o teplotě cca 70-85°C, promíchejte a vylijte vodu. Použijte cca 4g na každých 100 ml vody.

1. nálev zalijte 80-85° C vodou a louhujte cca 1,5 min. Stejně tak u druhého nálevu. U dalších nálevů zvedejte teplotu i čas louhování. Takto budete mít možnost vychutnat min. 5 plnohodnotných nálevů.

Balení

10 g v originál jednorázovém sáčku od producenta (není vakuově vysátý).

Detaily produktu
Recenze

Napište svůj názor

Archivní 15letý Laoye oolong 10 g

Archivní 15letý Laoye oolong 10 g

Archivní, patnáctiletý, silně pečený oolong od Lyoldtea. Kultivar Qing Xin.

Napište svůj názor
8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Lyold Tea

Gaoshan Hong Cha jarní sklizeň 75 g

Komentář(e): 1

Černý, respektive červený čaj je jemně pečený a pochází z jarní sklizně 2020 z čajové zahrady v nadmořské výšce 1 300 m. n. m. v okrese Nantou (Nan-tchou). Čaj má podmanivý medově-ovocný tón.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Značka: Lyold Tea

GABA oolong 75 g

Komentář(e): 2

Tento GABA oolong od Lyoldtea pochází z níže položené části Nantou - z Mingjian township. Má nasládlou medově-ovocnou vůni a snese mnoho nálevů. Je oxidovaný na 70 %. Obsahuje 160mg gama-aminomáselné kyseliny na 100 g lístků.

Cena 496,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku