26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát.

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Zelené čaje od Igeta Tea Factory

- Kategorie : O čaji

Igeta Tea factory se nachází v prefektuře Miyazaki na jihu Japonska (ostrov Kjúšú). Je to naše „první vlaštovka“, se kterou jsme se do prodeje čajů pustili. Je několik klíčových faktorů proč…

Když v roce 2000 spustila japonská vláda certifikační program standardů osvědčující organický způsob kultivace (Organic JAS), Igeta byla prvním producentem čaje v Miyazaki, který tuto certifikaci v roce 2001 získal.

Igeta má několik vlastních i kontraktovaných čajových zahrad (ne všechny jsou řízeny organickým zemědělstvím). Jejím dalším zdrojem je také skupina většího počtu malých pěstitelů čaje, kteří pěstují organickým způsobem a mají certifikát JAS.

Celý proces od pěstování až po zabalení čaje si Igeta řídí sama svým vlastním zázemím. V případě externích pěstitelů dohlíží na proces kultivace také. Díky tomuto může garantovat tu nejlepší kvalitu výsledných produktů.

Nesmírně důležitým článkem v celém řetězci je Chashi, neboli čajový mistr. Igeta disponuje mnoha kultivary a vícero zdroji čajových lístků, a tak je Chashi Igety postaven před volby, které náleží jen opravdovým mistrům. Dohlíží na proces pěstování, určování času sklizní, proces zpracování a míchání směsí. Posuďte sami výsledky jeho práce…

Igeta má na svém kontě i několik ocenění. „Nejprofláknutější“ chloubou je Kabusecha Miyazaki Okumidori, jež získala čtyři roky po sobě (2014–2017) platinové ocenění Nihoncha Award v Japonsku a zlatou medaili Japanese Tea Selection v Paříží v roce 2019.

Platinovou cenu a speciální ocenění na Nihoncha Award získala v roce 2017 i Kamairicha Tenka.

Dalším pozitivním faktorem Igety je výborný poměr ceny a kvality.

Na přípravu čajů od Igety doporučujeme použít kvalitní měkčí vodu (viz. např. kuchyňské filtry na vodu). U většiny jejich čajů doporučujeme nižší teploty - v e-shopu je u každého čaje doporučený postup přípravy. Díky svým vlastnostem se skvěle se hodí i pro přípravu ledových čajů.

Všechny čaje Igety mají výraznou svěží vůni. V chutích naleznete zeleninové, oříškové či čokoládové tóny a u mnoha z nich i výrazné umami.

Největší chloubou Igety je tato pohádková zahrada Kitago pod horou Kuroyama. Právě ona je tou první JAS-certifikovanou zahradou. Leží v nadmořské výšce 350-400 m n. m. uprostřed cedrových lesů a oplývá jak dostatečným slunečným jasem, tak i vlhkostí a mlhami. To vše ze zahrady se odráží v čaji Sencha Kuroyama.

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

Nasledujte nás na Facebooku