Seznam produktů značky Igeta Tea

Igeta Tea factory se nachází v prefektuře Miyazaki na jihu Japonska. Je to naše „první vlaštovka“, se kterou jsme se do prodeje čajů pustili. Je několik klíčových faktorů proč…

Když v roce 2000 spustila japonská vláda certifikační program standardů osvědčující organický způsob kultivace (Organic JAS), Igeta byla prvním producentem čaje v Miyazaki, který tuto certifikaci v roce 2001 získal.

Igeta má několik vlastních i kontraktovaných čajových zahrad (ne všechny jsou řízeny organickým zemědělstvím). Jejím dalším zdrojem je také skupina většího počtu malých pěstitelů čaje, kteří pěstují organickým způsobem a mají certifikát JAS.

Celý proces od pěstování až po zabalení čaje si Igeta řídí sama svým vlastním zázemím. V případě externích pěstitelů dohlíží na proces kultivace také. Díky tomuto může garantovat tu nejlepší kvalitu výsledných produktů.

Nesmírně důležitým článkem v celém řetězci je Chashi, neboli čajový mistr. Igeta disponuje mnoha kultivary a vícero zdroji čajových lístků, a tak je Chashi Igety postaven před volby, které náleží jen opravdovým mistrům. Dohlíží na proces pěstování, určování času sklizní, proces zpracování a míchání směsí. Posuďte sami výsledky jeho práce…

Igeta má na svém kontě i několik ocenění. „Nejprofláknutější“ chloubou je Kabusecha Miyazaki Okumidori, jež získala čtyři roky po sobě (2014–2017) platinové ocenění Nihoncha Award v Japonsku a zlatou medaili Japanese Tea Selection v Paříží v roce 2019.

Platinovou cenu a speciální ocenění na Nihoncha Award získala v roce 2017 i Kamairicha Tenka. Na přípravu těchto čajů rozhodně doporučujeme použít kvalitní měkčí vodu - viz. např. kuchyňské filtry na vodu.

Největší chloubou Igety je tato pohádková zahrada Kitago pod horou Kuroyama. Právě ona je tou první JAS-certifikovanou zahradou. Leží v nadmořské výšce 350-400 m n. m. uprostřed cedrových lesů a oplývá jak dostatečným slunečným jasem, tak i vlhkostí a mlhami. To vše ze zahrady se odráží v čaji Sencha Kuroyama.

Počet produktů: 9

Zobrazení 1-9 z 9 položek

Značka: Igeta Tea

Sencha Yuki Premium Organic 100 g

Komentář(e): 2

Sencha Yuki Premium Organic 100 g. Vynikající třída japonského zeleného čaje, který je pěstován organickým způsobem v souladu s přísnými ekologickými předpisy (JAS). Náš favorit mezi japonskými čaji. Doporučujeme.

Cena 459,00 Kč
Zobrazit
Dočasně vyprodáno

Nasledujte nás na Facebooku