26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát.

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Fotogalerie z degustace japonských čajů v Ostravě

- Kategorie : O čaji

Bratři v čaji v Ostravě

Bratři v čaji v sobotu 19. září 2020 uspořádali degustaci japonských čajů v Ostravě v Čajovně u Sýkorova mostu. Pro zúčastněné bylo připraveno 5 výběrových japonských čajů z provincií Miyazaki a Kjóta.

Bratři v čaji - degustace Ostrava

Výběrové čaje z Japonska

Nejdříve jsme souběžně ochutnali Sencha Fukamushi (Miyazaki) a Sencha Uji Premium (Kjóto), oba po dvou nálevech. Poté samostatně Kamairicha Tenka (Miyazaki), také o dvou nálevech.

Bratři v čaji - degustace OstravaDegustované čaje

Samotný vrchol odpoledne završily dva skvostné čaje, které si degustující připravovali sami v gaiwanech. První z nich byl Miyazaki Okumidori (Miyazaki), který v soutěžích získal mnohá národní i zahraniční ocenění. Druhým čajem byl ručně zpracovávaný Gyokuro Superior (Kjóto).

Bratři v čaji - degustace Ostrava

Nahoře Gyokuro Superior handpicked, dole Kabusé Miyazaki Okumidori

Bratři v čaji - degustace Ostrava

Návštěvníci měli možnost čaje na místě zakoupit. Většina tak také učinila a podle množství prodaných balení se na prvních dvou místech umístily tyto čaje:

  1. Sencha Fukamushi (Miyazaki)
  2. Miyazaki Okumidori (Miyazaki)
  3. Velký ohlas si zajistilo také ručně sbírané Gyokuro Superior (Kjóto), které je však v poměru množství/cena nejdražším čajem z této selekce, což je podle nás důvod, proč se neumístilo na přední pozici.

Degustaci dvou posledních čajů jsme proložili lahodným dezertem v podání Matcha dortu připraveného podle receptu z čaje Matcha Culinary Extra.

Matcha dort

Matcha dort

Na závěr ještě proběhlo post-zpracování čajových lístků organického původu ve formě lahodných palačinek se sýrem.

Bratři v čaji - degustace Ostrava

Tato degustace byla naší druhou akcí v této skvělé čajovně. Navštívilo ji celkem 15 návštěvníků. Velký dík patří majiteli čajovny, panu Michalu Juřinovi. Děkujeme také za případná další hodnocení čajů.

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

1 komentáře

stesko - 22-09-2020 09:29:24


Je to paráda. Len tak pokračujte a prajem mnoho úspechov.

Nasledujte nás na Facebooku