• Nové
  • Čerstvá sklizeň 2020
Sencha Kuroyama Premium 50 g
  • Sencha Kuroyama Premium 50 g
  • Sencha Kuroyama Premium 50 g
  • Sencha Kuroyama Premium list
  • Sencha Kuroyama Premium nálev

Sencha Kuroyama Premium (JAS) 50 g

Hodnocení 

Sencha Kuroyama Premium 50 g - mlha. Vynikající třída japonského zeleného čaje, který je pěstován organickým způsobem v souladu s japonskou certifikací JAS.

Vaše cena s DPH:263,00 Kč
Cena bez DPH: 228,70 Kč
Počet
Skladem

Popis

Sencha Kuroyama Premium

Tento čaj je reflexí pohádkově krásné čajové zahrady pod horou Kuroyama, ve které byl dopěstovaný. Uprostřed cedrového lesa v nadmořské výšce 350-400 m. n. m. se klikatí terasovité řádky čajovníků, jež často přikrývá mlha. Proto je tento čaj chuťově jemnější než ostatní od Igeta tea a zároveň je velmi vděčný.

Je blendem kultivarů asatuyu, yutakamidori, kuritawase, minamisayaka a yabukita. V zahradě se drží zásada organického pěstování (japonský certifikát JAS) od roku 2001. 

List

Lístky pochází z jarní sklizně 2020 (Ichibancha nebo také First Flush). Mají tmavší zelenou barvu a svěží vůni. Struktura má širší spektrum od typických středně dlouhých plochých lístků po drobné kousky.

Nálev

Dle kombinace množství čaje, doby louhování, teploty a kvality vody má nálev spíše sytější zelenou barvu, jemnou vůni i chuť s lehkým nádechem mladých hráškových lusků, svěžestí mlhy a všudypřítomným Tao lesa.

Návrh na přípravu

Pokud ve Vás rezonuje duchovno a srdce Vám našeptává slovo „meditace“, doporučujeme vyzkoušet připravit Kuroyamu takto: Do konvičky vlijte 400 ml svařené vody a následně ji přelijte do další nádoby k ochlazení. Po přelití vody dejte do konvičky 10g čaje a přivoňte si k rozehřáté vůni.

Po ochlazení vody na 55 °C ji přelijte zpět do konvičky. Nechte louhovat 90 vteřin, ke konci louhování lehce čaj v konvičce rozpohybujte a slijte. Výsledný krásně zelený nálev by měl mít nasládlou vůni a jemně nasládlou a zároveň decentně svíravou travnatou chuť s tónem mladých hráškových lusků. Když necháte scezený nálev déle odstátý, jemný čajový prášek usazený na dně dodá nálevu výraznější svíravost.

Druhý nálev zalijte vodou o 60 °C. Louhujte 20-25 sekund a sceďte. Výsledný nálev by měl oplývat svěžestí.

Třetí nálev zalijte vodou o 65 °C. Louhujte 60-75 sekund a před koncem louhování nálev rozpohybujte.

Na scezených lístcích si můžete pochutnat - buď na samotných nebo ve formě salátu. Tao lesa se Vám tak touto tečkou na konci projeví v plné nádheře.

Pokud jste byli spokojeni, vyzkoušejte i Senchu Yuki.

Balení

50 g čaje v sáčku přímo od producenta.

Rozměry balení: 230 x 110 x 10 mm

Expirace: 1 rok. Skladujte v suchu a temnu.

Původ čaje

Výrobce: Igeta Tea Factory co., Ltd.

Země původu: Japonsko (prefektura Miyazaki)

Japonsko - prefektura Miyazaki

Čajová zahrada Igeta Tea

Igeta-%C4%8Dajov%C3%A9-plant%C3%A1%C5%BE

Detaily produktu
Recenze

Napište svůj názor

Sencha Kuroyama Premium (JAS) 50 g

Sencha Kuroyama Premium (JAS) 50 g

Sencha Kuroyama Premium 50 g - mlha. Vynikající třída japonského zeleného čaje, který je pěstován organickým způsobem v souladu s japonskou certifikací JAS.

Napište svůj názor
Toto se vám také může líbit
8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Nasledujte nás na Facebooku