26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát.

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Sencha Midori (JAS) 100 g

Sencha Midori Organic 100 g. Tento čaj je držitelem japonského certifikátu JAS, který je osvědčejím o jeho organickém způsobu pěstování.

Popis

Sencha Midori (JAS) 100 g

Tato sencha je směsí první a druhé sklizně organicky pěstované produkce kultivarů yabukita, saemidori, yamanami, minamikaori, yutakamidori, asatuyu, benifuki, meiryoku. I když Igeta Tea označuje tento čaj jako standardní, určený pro každodenní popíjení, jeho kvalita je vzhledem k ceně výjimečná.

List

Lístky pochází z první a druhé sklizně (Ichibancha a Nibancha) 2020, mají širší plochý tvar a kratší délku. Barva je tmavší zelená a voní po hořké čokoládě.

Nálev

Nálev má zlatě-zelenou až výrazněji zelenou barvu. Ve vůni a chuti objevíte tóny hořké čokolády nebo oříšků spolu s typickou travnatou svíravostí. V aftertastu se objevuje tón broskve.

Návrh na přípravu

Meze k přípravě čaje klást nechceme. Můžeme doporučit ale následující postup, který bychom označili jako „zlatý střed“.

Použijte 8 g čaje na 400 ml vody. První nálev zalijte vodou o 60 °C a nechte louhovat 2 minuty (uprostřed a ke konci louhování nálev lehce rozpohybujte). Výsledkem by měla být typická travnatá chuť s výraznějším tónem hořké čokolády a popř. s tónem oříšků.

Na druhý nálev použijte sedmdesáti stupňovou vodu, louhujte mezi 1,5 - 2 minutami a občas jej rozpohybujte. Tento nálev bude mít výraznější svíravost než první.

Pokud chcete vyzkoušet ještě lepší kvalitu z "Igeta rodinky", doporučujeme: Sencha Yuki nebo Sencha Kuroyama.

Balení

100 g čaje v originálním sáčku se zipem přímo od producenta.

Rozměry balení: 230 x 120 x 20 mm

Expirace: 1 rok. Skladujte v suchu a temnu.

Původ čaje

Výrobce: Igeta Tea Factory co., Ltd.

Země původu: Japonsko (prefektura Miyazaki)

Japonsko - prefektura Miyazaki

Detaily produktu
Recenze
Známka 

Ideální volba

První čaj který jsme od vás ochutnal, má příjemnou jemnou chuť a dobře nakopne do pracovního dne. Líbí se mi i luxusní neprodyšné balení. Popíjíme pravidělně v práci, jeden sáček vydrží dlouho, tak měsíc dva

Napište svůj názor

Sencha Midori (JAS) 100 g

Sencha Midori (JAS) 100 g

Sencha Midori Organic 100 g. Tento čaj je držitelem japonského certifikátu JAS, který je osvědčejím o jeho organickém způsobu pěstování.

Napište svůj názor
13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Maiko Tea

Genmaicha (JAS) 100 g

Komentář(e): 0

Čajové lístky jsou smíchané s praženou rýží, která dává tomuto čaji charakteristické a jedinečné aroma i chuť. Čaj obsahuje ve srovnání s čistými zelenými čaji méně kofeinu a je tedy vhodný i k večernímu popíjení.

Nejprve produkty skladem

Související články na blogu

Nasledujte nás na Facebooku