26. 4. 2021

Vážení a milí přátelé,

vládní restrikce neberou konce a tak jsme nuceni ukončit naše obchodní čajové aktivity. Hlavní příčinou je to, že uzavřené čajovny a tím daný brutální pokles prodeje nás přivedly do situace, že nejsme schopni obchodovat a situaci ustát.

Bylo nám ctí. Lukáš & Juraj – Bratři v čaji.

Tamaryokucha Premium 100 g

Hodnocení 

Tamaryokucha z Kagoshimy, první sběr 2020. Svěží tóny hrášku a kukuřice s náznakem čokolády. Jemná a plná chuť téměř bez svíravostí.

Popis

Tamaryokucha Premium

Tak jak je pro někoho název ta-ma-ryo-ku-ča složitý, stejně tak je tento čaj rozmanitý. Ale co se týče přípravy, složitý není. Možná bychom jej mohli právě doporučit čajovým začátečníkům, kteří zkrátka hledají "japonský čaj". Nicméně i zkušení čajomili si jistě užijí to své.

List

Zelený japonský čaj, jehož lístky se nesvinují do jehliček, ale ponechává si pokroucený tvar. Jde o první sklizeň rok 2020 kultivarů Yabukita a Saemidori.

Nálev

Při standardním (1 g na 50 ml) a vyšším poměru čaje s vodou je nálev zářivě zelený. Ve vůni i chuti se projevují tóny, které jsou patrné již u suchého listu, tj. svěžest a tón hrášku, kukuřice s náznakem čokolády. Chuť je jemná téměř bez svíravostí.

Návrh na přípravu

Pro tři kvalitní nálevy pro sebe a přátele lze použít tento postup, pro který použijeme 7-8 g čaje (cca dvě zarovnané polévkové lžíce nebo jedna hodně vrchovatá) a 3 dcl vody.


1. nálev zalijte vodou o teplotě 70 °C a nechte louhovat 1,5 minuty a sceďte. Nezapomeňte, že čaj se louhuje i během slévání. Převládá svěží chuť hrášku.

2. nálev zalijte vodou o teplotě 75 °C a sceďte jej už po 30 sekundách. Na konci opět nálev krátce rozpohybujte a přeceďte. V tomto nálevu dominujje hutná chuť kukuřice a barva nálevu je sytější.

3. nálev zalijte vodou o 85 °C a nechte louhovat cca 1 minutu. Občas jej rozpohybujte a před scezením můžete průběžně ochutnávat. Převládá chuť trávy a kukuřice.

Balení

100 g čaje v sáčku se zipem pro opakované uzavírání

Původ čaje

Výrobce: Maiko Tea

Země původu: Japonsko (prefektura Kjóto)

Detaily produktu
Recenze

Napište svůj názor

Tamaryokucha Premium 100 g

Tamaryokucha Premium 100 g

Tamaryokucha z Kagoshimy, první sběr 2020. Svěží tóny hrášku a kukuřice s náznakem čokolády. Jemná a plná chuť téměř bez svíravostí.

Napište svůj názor
12 dalších produktů ve stejné kategorii:

Značka: Maiko Tea

Genmaicha (JAS) 100 g

Komentář(e): 0

Čajové lístky jsou smíchané s praženou rýží, která dává tomuto čaji charakteristické a jedinečné aroma i chuť. Čaj obsahuje ve srovnání s čistými zelenými čaji méně kofeinu a je tedy vhodný i k večernímu popíjení.

Nejprve produkty skladem

Nasledujte nás na Facebooku